Všechny novinky

Pokračujeme ve stavění

13.06.2024 - 08:13

Úspěšně jsme začali stavět naši Zoo! Měli jsme počáteční materiál, jako dřevo a ploty, a tak jsme se pustili do práce. Stavíme první výběhy a přístřešky pro zvířátka. Každou schůzku pilně pracujeme. Někdo nosí dřevo, jiný staví ploty a další připravuje místa pro budoucí obyvatele zoo. Všichni jsme plní nadšení a odhodlání.

Čiperkové v květnu

12.06.2024 - 18:25

V květnu jsme se kvůli státním svátkům sešli pouze 3x, ale zato jsem uspořádali 24hodinovku.

Marťánci v dubnu

09.06.2024 - 19:27

Marťánci si v dubnu postavili Drakkary (vikingské lodě) a učili se na nich plavit, aby mohly navštivít další ostrovy. Poté co se Marťánci naučili plout na Drakarech tak se vydali na moře a pochytali si ryby k večeři.

Další úterní schůzku Marťánci strávili oslavováním bohům, nejprve provedli úspěšný rituál a poté si zahrali oblíbenou hru bombu.

Český den proti rakovině 2024

23.05.2024 - 23:03

Letošní ročník sbírky Český den proti rakovině proběhl 15. května a my se i letos zapojili!
Nejdříve jsme prodávali ve vestibulu metra v Kobylisích, kde se ale sešlo vícero prodejních skupinek, proto jsem se poté vydali do stanice Nádraží Holešovice, a nakonec jsme se usídlili ve vestibulu metra Letňany.

Mimo to jsme ještě ve spolupráci s AK květiny využili možnost nabízet kytičky v jejich kamenné prodejně až do neděle.

Duben s Pelikány

08.05.2024 - 16:04

S nástupenm spolehlivě pěkného počasí se Pelikáni už moc nezdržují v kubovně. Jednu schůzku jsme hráli komunkační pexeso, jindy zas navázali na nepravidelný volejbalový serál. Na poslední schůzce v měsíci se špatně sešly náhody a proběhla schůzka ve třech, kdy jsme hráli deskovky na sluníčku.

I tak se ale našel čas na jednu povídací schůzku, kdy jsme si rozebírali jeden z pionýrských ideálů: Pravda. 

 

Čiperkové v dubnu

07.05.2024 - 08:15

Čiperkové se v dubnu sešli čtyřikrát. Procestovali USA a Kanadu. Spojené státy, zkratkou USA, se nachází v Severní Americe, rozkládající se mezi Atlantským oceánem na východě a Tichým oceánem na západě. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Tamní život je trochu jiný než jsme zvyklí, ale i tak se nám návštěva Ameriky moc líbila. 

Detektivní čarodějnice se Září 2024

07.05.2024 - 01:07

Již tradičně jsme poslední dubnový den zasvětili pořádání akce Pálení čarodějnic se Září na školním hřišti ZŠ Glowackého na Praze 8 v Bohnicích. Na téměř 500 dětských návštěvníků čekal bohatý program, letos zaměřený na detektivní pátrání. 

Květnové setkání Dráčků

06.05.2024 - 21:22

Během prvního setkání v květnu se Dráčci pustili do velkého úklidu klubovny, po kterém se odměnili točenou zmrzlinou. Následně využili krásného počasí a pustili se na hřišti do hraní tenisu a badmintonu. 

Druhá schůzka Dráčků byla v režii různých sportovních aktivit. Dráčci stříleli z luku, skákali v pytlích, běhali slalom s pingpongovým míčkem na pálce, hráli vybíjenou a procvičili si házení ringa. 

Duben u Dračích cestovatelů

06.05.2024 - 21:18

Duben zahájili Dráčci luštěním tajemného dopisu, který získali během svého posledního časového  putování. Z dopisu se dozvěděli, že se budou muset vydat na cestu do Anglie v 6. století, kde je žádá o pomoc tajemný A. Během druhé výpravy se Dračí cestovatelé  dozvěděli, že je o pomoc s výcvikem svých nejbližších rytířů, požádal samotný král Artuš. Nejvíce Dráčky zaujal výcvik v lukostřelbě.

První stavební kameny

01.05.2024 - 09:42

Jednou za slunečného jarního rána se naše sehraná skupina zvířecích nadšenců rozhodla vydat na pozoruhodnou cestu.  Každý z nás, dojatý utrpením různých zachráněných zvířat, snil o útočišti, bezpečném útočišti, kde by se každému tvorovi mohlo dařit. Inspirováni, jsme spojili své zdroje, energii a bezmeznou vášeň, abychom vytvořili něco trvalého: Zoo zrozenou nikoli ze zajetí, ale ze soucitu.