Otevřené akce

Již neodmyslitelně patří k naší činnosti také pořádání akcí pro širokou veřejnost. Cílem těchto otevřených akcí je nabídnout „ochutnávku“ pionýrských aktivit i dětem, které se neúčastní pravidelných oddílových schůzek či táborů.

Vítězné čarodějky

Pálení čarodějnic

Naší nejvýznamnější otevřenou akcí je Pálení čarodějnic, které pořádáme již od roku 1993. Od roku 2007 nám prostor k oslavě tohoto svátku poskytuje Základní škola Glowackého v Praze 8 – Bohnicích. Zde se 30. dubna schází více než pět set lidí z řad dětí a dospělých na odpolední a večerní program, z něhož si mohou vybrat dle své chuti: Pro děti je vždy připraven tematický okruh stanovišť, kde si při plnění přírodovědných, tábornických, sportovních a jiných zajímavých úkolů vyzkouší své znalosti a dovednosti. Malí kouzelníci a kouzelnice, kteří k nám zavítají v kostýmu, se mohou přihlásit do soutěže Miss čarodějnice/čaroděj a vítězové jsou poté vyhlášeni a odměněni na podiu. Není vyloučeno, že se v průběhu akce se na podiu objeví i různé umělecké soubory či zajímavé osobnosti. A nakonec, nechybí samozřejmě pořádný oheň, kde si návštěvníci mohou opéct buřta a večer s námi posedět s kytarou.

 

Vláček Pionýrů


Příměstský tábor

V létě organizujeme Příměstský tábor pro děti, které tráví konec prázdnin v Praze. Jedná se o takový druh tábora, kdy s námi děti stráví celý den, ale nepřespávají mimo domov; mohou se takto účastnit po celý týden, nebo se přihlásit na vybrané dny. Každý den si hrajeme a jedeme na zajímavý výlet. Cesty mimo Prahu jsou zajištěny vlastním autobusem.

 

 

Mikuláš a pomocníci


Mikulášský podvečer

Jedna velká otevřená akce připadá i na zimní období, a to 5. prosince – Mikulášský podvečer se Září. Jedná se o tradiční akci, kde se můžete setkat s Mikulášem, čertem a andělem. Pro hodné děti s sebou určitě mají něco dobrého, a malým zlobidlům domluví. Mimo tuto trojici tu na děti čekají další zábavné úkoly. Mikulášský podvečer trávíme pod širým nebem a můžete zde načerpat skvělou předvánoční atmosféru.

 

V průběhu roku pořádáme ještě několik menších akcí, například Drakiádu, Pohádkový les, či Deskohraní. Sledujte naše stránky nebo se přihlašte do našeho newsletteru, aby vám žádná neunikla!