Marťánci

Marťánci a jejich sobotní výlet do štol s nečekaným koncem

15.09.2023 - 15:18

V sobotu 9. 9. 2023 jsme se vydali na průzkumný výlet do štoly u Jílového u Prahy. Cestu jsme zvládli výborně, na místo jsme dorazili v pořádku. Štolu jsme důkladně prozkoumali, ale čekalo tam na nás překvapení, se kterým jsme nepočítali - černokněžník. Ten nám ukradl mapu k pokladu a na místě nám nechal jen zašifrovaný dopis. Vydali jsme se proto po stopách černokněžníka, až nás zavedl zpět do Prahy.

První schůzka Marťánku ve školním roce

15.09.2023 - 15:06

Marťánci se na první schůzce v letošním školním roce seznámili s novými členy oddílu a také se dozvěděli nové téma na školní rok 2023/24. V tomto školním roce se z Marťánků stavájí Vikingové

Jejich první úkol byl pojmenovat svůj vikingský kmen. Nakonec ze spoustu variant vybrali název Bezzubáci.

Po odhlasování názvu kmene se Marťánci vydali ven na hřiště, kde si zahráli hru na jména.

Závěrečná schůzka Marťánku

29.06.2023 - 15:48

20.06.2023 proběhla poslední schůzka Marťánku v letošním školním roce. 

Majitel cestovní kanceláře Marťánkům poděkoval za jejich odvedenou pomoc předal jim diplomy a odměny, zároveň je jmenoval průvodci pro dané státy. Každý Marťánek dostal svojí zemi na starost.

Už teď se nemůžou všichni dočkat co je čeká v září za nové dobrodružství.

 

Červen u Marťánku

29.06.2023 - 15:19

V červnu Marťánci navšíivili Brazílii a po zbytek schůzek zůstali v České republice.

Na schůzkách si procvičili své získané vědomosti za celý rok formou kvízu, naučili se stavět stany a zahrály si jejich oblíbené hry (rybičky, cukr káva atd).

 

Marťánci v květnu

29.06.2023 - 15:09

Marťanci se první květnovou schůzku vydali do Dánska, kde se seznámili s tradičním dnem tůňáků a vyzkoušeli si s místními rybáři tuňáky lovit.

Zbytek května se vydali Marťánci na ostrov Madagaskar.

První návštěva byla netradiční, protože se tam Marťánci vydali s oddílem Teetů a pomohly jim zachránit jejich maskota Teekáčka.

Ostatní návštěvy Madagaskaru proběhly formou poznávání ostrova. Při poznávání jsme i potkali postavy z pohádky Madagaskar.

Duben u Marťánků

12.06.2023 - 14:27

Marťanci se v dubnu sešli čtyřikrát.

První dubnovou schůzku strávili na Velikonočních ostrovech, kde se dozvěděli o jejich oslavách velikonoc a na oplátku jim sdělili jaké tradice na velikonoce máme v České republice.

Setkání s Drakulou

11.01.2023 - 17:24

11. ledna se Marťánci vydali navštívit Rumunsko.

Už při příletu se dozvěděli, že v Rumunsku žije Hrabě Drakula, který vzal všem místním lidem všechny jejich peníze. Tito lidé Marťánky poprosili jestli by jim nepomohly získat jejich peníze zpět.

Marťánci souhlasili, ale aby se mohly dostat do Drakulovi pevnosti museli znát jeho celé jeho jméno. Jeho celé jméno se dozvěděli po splění 3 úkolu:

Losí dobrodružství

11.01.2023 - 17:01

3. ledna jsme se společně s dětmi vydali do Kanady.

Hned po příjezdu jsme byli požádáni místními, abychom jim pomohli pochytat stáda losů, která se rozutekla.

Na pomoc nám přišli 2 světoznámí lovci losů a pod jejich  vedením se děti rozdělili na dva týmy. Dětem se nakonec všechny losy podařilo pochytat a úspěch jsme oslavili jejich oblíbenou hrou - cukr káva.