Teetové

Pokračujeme ve stavění

13.06.2024 - 08:13

Úspěšně jsme začali stavět naši Zoo! Měli jsme počáteční materiál, jako dřevo a ploty, a tak jsme se pustili do práce. Stavíme první výběhy a přístřešky pro zvířátka. Každou schůzku pilně pracujeme. Někdo nosí dřevo, jiný staví ploty a další připravuje místa pro budoucí obyvatele zoo. Všichni jsme plní nadšení a odhodlání.

První stavební kameny

01.05.2024 - 09:42

Jednou za slunečného jarního rána se naše sehraná skupina zvířecích nadšenců rozhodla vydat na pozoruhodnou cestu.  Každý z nás, dojatý utrpením různých zachráněných zvířat, snil o útočišti, bezpečném útočišti, kde by se každému tvorovi mohlo dařit. Inspirováni, jsme spojili své zdroje, energii a bezmeznou vášeň, abychom vytvořili něco trvalého: Zoo zrozenou nikoli ze zajetí, ale ze soucitu.

Poslední pytláci

01.05.2024 - 09:41

V stinných zákoutích rozlehlých zelených lesů našla naše odhodlaná skupina účel: zachránit nepolapitelné kamzíky, kradmé kuny, tajnůstkáře a královské orly ze sevření pytláků.  Naše cesta začala za sychravého podzimního rána, kdy jsme náhodou narazili na skrytou past nalíčenou na kamzíka.  Byl to srdcervoucí pohled, který posílil naše odhodlání.

Drsné únorové dobrodružství

13.03.2024 - 23:10

V ledové rozlehlosti Antarktidy, kde se nekonečně rozprostírá zamrzlá krajina, jsme se vydali na odvážnou misi, abychom ochránili ikonickou divokou přírodu před spáry pytláků.

 Čelili jsme zrádným podmínkám a nelítostným pytlákům odhodlaným využít zranitelné tučňáky, polární lišky a tuleně, kteří nazývali Antarktidu domovem.

Lednové dobrodružství

12.02.2024 - 09:01

V měsíci lednu jsme se vydali na savanu, protože jsme zaslechli, že se to tam pytláky jen hemží, a navíc, proč být tady v zimě, když můžeme být hezky v teplíčku. A jak jsme řekli, tak jsme udělali, vydali jsme se na savanu. Jako první jsme objevili hnízdo surikat, ty nás naprosto uchvátili a tak jsme si řekli, že se u jejich hnízda aspoň nějakou dobu zdržíme. A udělali jsme dobře, během pár hodin se k hnízdu přiblížili i pytláci.

První Teetovská přespávačka!

22.01.2024 - 14:26

V pátek v 16:30 oficiálně začala naše první společná přespávačka. Sešli jsme se v klubovně v docela hojném počtu a začali jsme společně hrát naše oblíbené oddílové hry. Po nějaké době nás vedoucí zavolali na večeri. Po večeři jsme si pustili pohádky, dali si popcorn a následně jsme usli. Ráno nás čekal první velký úkol, probudit vedoucí. To sice nebylo vůbec snadné, ale my to zvládli a vedoucí jsme ze spacáků vyhnali. Ti se nám za to odvděčili snídaní.

Šťastné a veselé

06.01.2024 - 11:03

A máme tu prosinec, měsíc klidu, pohody a svátků Vánočních. To ale nemění nic na tom že bychom nějak opustili od toho co děláme i v jiných měsících, stějně tak jako pytláci (bohužel, kdyby aspoň v ten prosinec dali pokoj!!) Naštěstí jsme si řekli že v tomto měsíci nebudeme vycestovávát ven do světa ale zůstaneme u nás v Česku, kde se to pytláky také jen hemží. Vzhledem k tomu, že na Vánoce je hodně velký prodej ryb které jsou i pytlačeny, vydali jsme se k řekám a rybníkům.

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Listopadové dobrodružství

02.12.2023 - 11:02

V měsíci Listopadu jsme se rozhodli vydat se do jungle. Zjistili jsme totiž, že pytláci se přesídlili už i tam. Od okolních obyvatelů jungle jsme se dozvěděli, že pytláci se vydali na lov 4 živočichů, a vzhledem k tomu že každý živočich žije v jiné části jungle, nebylo tak lehké nalézt všechna pytlácká sídla. Naštěstí jsme si s tím hravě poradili a našli jsme první sídlo. Nacházelo se v prostředí kde žijí Ary.