Dráčci

Květnové setkání Dráčků

06.05.2024 - 21:22

Během prvního setkání v květnu se Dráčci pustili do velkého úklidu klubovny, po kterém se odměnili točenou zmrzlinou. Následně využili krásného počasí a pustili se na hřišti do hraní tenisu a badmintonu. 

Druhá schůzka Dráčků byla v režii různých sportovních aktivit. Dráčci stříleli z luku, skákali v pytlích, běhali slalom s pingpongovým míčkem na pálce, hráli vybíjenou a procvičili si házení ringa. 

Duben u Dračích cestovatelů

06.05.2024 - 21:18

Duben zahájili Dráčci luštěním tajemného dopisu, který získali během svého posledního časového  putování. Z dopisu se dozvěděli, že se budou muset vydat na cestu do Anglie v 6. století, kde je žádá o pomoc tajemný A. Během druhé výpravy se Dračí cestovatelé  dozvěděli, že je o pomoc s výcvikem svých nejbližších rytířů, požádal samotný král Artuš. Nejvíce Dráčky zaujal výcvik v lukostřelbě.

Březnové putování Dráčků

06.04.2024 - 21:06

Během března se Dráčci na svoje cestovatelské výpravy vydali pouze třikrát. První putování začali Dráčci tvorbou svých cestovatelských deníků, kde si vytvořili i svého vlastního avatara, který je bude provázet zbytek putování.  V průběhu cesty se Dráčci pustili do výroby květinové výzdoby pro Princeznu Vivien Španělskou, která je v 17. století požádala o pomoc s výzdobou sálu pro svého nastávajícího.

Únor u Dráčků

04.03.2024 - 20:51

Dráčci svoji právní únorovou schůzku strávili dobrodružným objevováním Jump parku, které si moc užili. Během druhé schůzky se pustili do tvoření bájných příšer. Třetí schůzku strávili Dráčci výrobou nové výzdoby své dráčkovské nástěnky, kterou přeměnili na místo mezi časem a prostorem. Poslední schůzku Dráčci museli složit artefakt, který jim umožní cestovat mezi různými obdobími mimo běžný čas. Stavba artefaktu, ale nebyla snadná.

Leden v režii Dráčků

03.02.2024 - 21:40

Během první lednové schůzky se Dráčci pustili do přípravy na putování časem.  Nejdříve si sepsali seznam věcí, které budou na cestování potřebovat, ale nebylo to tak jednoduché, protože všechny věci musely pobrat do jedné minuty. Dále se museli připravit na rychlé úniky, proto jsme začali trénovat formou pětiminutových výzev.

Prosincová setkání Dráčků

05.01.2024 - 22:36

První prosincové setkání Dráčci zahájili tvorbou slepých příběhů, jejíž výsledky všechny vždy pobavili. Následně se Dráčci pustili do tvorby Vánočních přáníček, které doplňoval hudební kvíz.

Během druhého setkání se Dráčci věnovali slepé mapě, která je dovedla k místu odpočinku kočičího nepřítele Azraela. Na konci setkání si každý vyrobil svůj vlastní vánoční stromeček z papíru.

Šťastný nový rok!

02.01.2024 - 11:53

Přejeme vám do nového roku jen to nejlepší a po vánoční pauze se opět těšíme na všechny naše oddílové dětičky! 

pondělí - Pelikáni
úterý - Teetové
úterý - Marťance
středa - Čiperkové
čtvrtek - Dráčci 

 

Dobrodružný listopad u Dráčků

05.12.2023 - 21:59

Během první schůzky se Dráčci pustili do batikování látkových tašek. Před tvoření si společně venku vyzkoušeli střelbu z nových luků s přísavkami. Schůzku zakončili hrou Upír.

Druhá schůzka ověřovala jak moc se Dráčci zlepšili za poslední rok v táborových dovednostech. Ve dvojicích se pustili do plnění stanovišť, na kterých si ověřili svoje schopnosti ve vázání uzlů, stavění stanu, luštění a zašifrování zpráv, orientace v mapě a poznávání turistických značek. 
 

Říjen v režii Dráčků

05.11.2023 - 06:45

Dráčci zahájili říjen výpravou do Neveklova. Během prodlouženého víkendu si užili spoustu legrace při hraní deskových her, nerf bitvách, návštěvě bazénu v Benešově a zámku Konopiště. 

Během první říjnové schůzky se Dráčci pustili do luštění zakódovaného textu, který objevili při pátrání. Z textu se dozvěděli kam se dále musejí vydat aby se bezpečně dostali zpět do Myšákova. Na konci schůzky si Dráčci přezkoušeli svoje vnímání okolí. 

Září u Dráčků

27.09.2023 - 00:20

První schůzku Dráčků, která proběhla 7. září, jsme zahájili vyprávěním svých nejhezčích zážitků z prázdnin.  Poté jsme se rozdělili do týmů, které měli za úkol co nejpřesněji přenést zašifrovanou obrázkovou zprávu, kterou jsme se následně snažili pomocí příběhu prolomit a získat indicii k naší další cestě. Vše týmům se  podařilo indicií úspěšně získat.