Pionýrská skupina Záře
Pionýr, z.s.

Zpráva z II.běhu 2020 - Mise na Mars

 

Aniž by věděli, co je čeká, se 44 statečných astronautů 18. července 2020 večer dopravilo na tajnou základnu v Meziměstí, aby zjistili, že se právě stali součástí unikátního tajného projektu Alfa Mezára 2020. Všichni museli podepsat slib mlčenlivosti a hned ráno po první noci strávené ve vesmírných modulech se dozvěděli, že poletí ve stopách ztracené posádky vesmírné lodi Alfa 44, jejímž cílem byla planeta Mars a se kterou byl poslední kontakt navázán přesně před 76 lety, 19. července 1944.


Všichni kosmonauti se s nadšením vrhli do přípravy na let. Čtyři posádky – Vodnáře, SG-Limetky, Vesmírné včely a Rudého trpaslíka - čekal tvrdý výcvik. Bylo potřeba sestavit si skafandry a postavit rakety. Teprve pak mohlo 44 astronautů v čele s kapitánem KáVé vyrazit na cestu.
Všechny čekala spousta překážek a nebezpečí. Museli zachránit ufouní princeznu ze spárů vetřelce na planetě Covidala, zmapovat novou část vesmíru, naučit se tajné texty na Kometě Buzze Rakeťáka, dokonce navštívili malého prince na planetce B612, na Oufoní hvězdě bylo potřeba identifikovat oufoního šéfa a nakonec jim ufoni na Planetce Ufouní zrady ukradli raketu, kterou bylo potřeba vybojovat zpátky. Cesta se chýlila ke konci a všechny posádky čekala návštěva Drsné planetky. Posádkový drsňák byl jen takovou lehkou přípravou na ten opravdový individuální drsňák, který čekal všechny kosmonauty těsně po přistání na planetě Mars. Všichni ho naštěstí přežili a dostali možnost rozluštit největší záhadu 20. a 21. století, záhadu posádky Alfa 44.


Vše vyvrcholilo na planetě Mars 30. července 2020 večer. Kosmonauti odpočívali po náročném dni u táborového ohně, když tu najednou se jim zjevilo světlo. Bylo potřeba ho následovat na posvátné místo, kde na posádku Alfa Mezára 2020 čekali duchové Marsu a předali jim poselství Alfy 44. Aby naši kosmonauti na toto vesmírné dobrodružství nikdy nezapomněli, dostali možnost vstoupit do brány osvícení a přesunout se na jeden den na planetu Felix, planetu Štěstí.
Den na planetě Štěstí uběhl jako voda. Večer našim astronautům nezbylo už nic jiného než nastartovat raketu a vydat se na cestu domů.
Naše mise skončila úspěšně v sobotu 1. srpna 2020.
Těšíme se na další dobrodružství v roce 2021.

 

Další fotky najdete na https://www.zonerama.com/zare/Album/6395343
 

Akce

27.10.20 17:3001.11.20 18:00
Z DŮVODU SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ...

Podporují nás

logo MHMP

 

logo MŠMT

 

 

logo MČ Praha 8

 

 

Podporují nás