Ledoví Dráčci 2019

Náš oddíl Dráčci během prvního únorového víkendu vyrazil na tradiční pionýrskou akci Ledová Praha, během níž je možné navštívit pražské památky či muzea zdarma nebo za zvýhodněnou cenu.

V pátek dopoledne jsme se vydali s vodníkem na procházku se strašidly - provedl nás po Karlově mostě, kde jsme si vyslechli neznámé legendy o mostě a okolí a seznámili se se strašidly. (Pořádá Muzeum Karlova mostu.) Pokračování se neslo v neméně tajemném duchu: V Muzeu alchymistů a mágů staré Prahy jsme prošli malým zasvěcením do umění, bádání i laboratorní výroby, které se věnovali alchymisté za časů Rudolfa II. a jiných panovníků. A od náročné vědy zpět ke strašidlům - tentokrát jsme v podhradí potkali čerta anebo drbnu. Celý den jsme zakončili návštěvou Pražského muzea strašidel a pověstí.

V sobotu jsme se rozhodli vyměnit strašidla za rohlík - tedy Galerii Rohlík, kde je k vidění výstava StarDance, věnovaná minulým ročníkům stejnojmenné taneční soutěže. Dále jsme si to namířili do Národního zemědělského muzea, kde jsme vstřebali poučné informace o rybolovu, českých potravinách, ale také shlédli výstavu traktorů a výrobků mistra dráteníka.

Večer jsme strávili hraním deskových a dalších her v klubovně.